oferty
Co nas przyciąga do tej małej, górskiej wioski? Co sprawia, że co rok wracamy tu, pełni optymizmu, radości, zmęczeni ziemską tułaczką? Klimat, atmosfera panująca w miejscowości, ludzie? Jesteśmy zmęczeni całorocznym tyraniem, chcemy uciec od codziennych problemów, kochamy narciarstwo, lubimy górali, propagujemy zdrowy styl życia chodząc po górach lub po prostu wdychając czyste, górskie powietrze. Nie ważne co nami kieruje, Białka Tatrzańska to doskonałe miejsce wypoczynku, zimą, jak i latem.

Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w Karpatach Wewnętrznych na pogórzu Spisko - Gubałowskim nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca. Miejscowość leży w większości w dolinie tej rzeki, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. - ukształtowanie powierzchni jest jednym z głównych czynników powodujących niskie temperatury zimą. Charakterystyczną cechą dla tego terenu jest występowanie tzw. wiatru "halnego" - ciepłego, suchego i bardzo silnego wiatru - fenowego. Powoduje on gwałtowne ocieplenie, występuje głównie wiosną i jesienią.

Miejscowość poza atrakcyjnym położeniem, posiada znakomitą ofertę wypoczynkową. Znajduje się w niej ponad 500 domów gotowych na przyjęcie gości: kwater prywatnych, domów i ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów itd.

Jedną z głównych atrakcji są wyciągi narciarskie - jest ich tu ponad 20, w tym 7 krzesełkowych. Na większości z nich możemy jeŸdzić w systemie "skipas" (jedna karta do wszystkich wyciągów), dotychczas jedynym takim w Polsce. Wszystkie wyciągi są znakomicie przygotowane, sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem, oświetlone, przy każdym znajduje się bufet czy karczma, wszystkie posiadają duże parkingi.

Poza wyciągami jest tu wiele innych atrakcji, m.in. liczne restauracje, w których można posłuchać góralskiej muzyki, dyskoteki, lodowisko - wrotkarnia, boiska do piłki nożnej, ręcznej i siatkowej, basen kryty i odkryty, itd. Jedną z głównych atrakcji są tzw. kuligi, które można zorganizować z pośrednictwem prawie każdego gospodarza.

Cóż mogę jeszcze napisać, warto przekonać się samemu. Białka to naprawdę mała wioska a znana na całą Polskę, a i nie tylko. Wszyscy mile wspominają pobyt w tym cudownym zakątku polski - narciarze, miłośnicy gór, góralszczyzny, dobrej zabawy, wypoczynku, spokoju... mógłbym wymieniac bez końca. Wolę zamiast tego, jako mieszkaniec Białki, powiedzieć (a raczej napisać :D): "piyknie zaprosomy".

B@rtek

Losowy obiekt
U Reni

Białka Tatrzańska

Informacje


Białka Tatrzańska
to góralska wieś położona w Karpatach Wewnętrznych (...) nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca. Miejscowość leży w większości w dolinie tej rzeki, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. - ukształtowanie powierzchni jest jednym z głównych czynników powodujących niskie temperatury zimą. Charakterystyczną cechą dla tego terenu jest występowanie tzw. wiatru "halnego" (...)

Miejscowość poza atrakcyjnym położeniem, posiada znakomitą ofertę wypoczynkową. Znajduje się w niej ponad 500 domów gotowych na przyjęcie gości: (...)

Jedną z głównych atrakcji są wyciągi narciarskie - jest ich tu ponad 20, w tym 7 krzesełkowych. (...) Wszystkie wyciągi są znakomicie przygotowane, sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem, oświetlone, przy każdym znajduje się bufet czy karczma, wszystkie posiadają duże parkingi. (...)
[więcej]

Zobacz także
Białka Tatrzańska - portal informacyjny
Zespół Góralski Białcanie - zespół prezentujący folklor autentyczny
Parafia Białka Tatrzańska - Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem
Sw.App. Szymona i Judy Tadeusza
Watra Białka Tatrzańska - miejscowy klub piłkarski, jeden z najlepszych na Podhalu
Zespół Szkół; Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - strona miejscowej szkoły
stopka oferty Bialka Tatrzanska Projekt graficzny Webmastering, CMS przejdz do gory